Aktuality

TENISOVÉ NOVINKY Z TC VITALITY BŘEZNICE z.s.

S blížícími se velikonočními svátky a s prvním jarním sluníčkem se znovu rozbíhají ve všech tenisových klubech přípravy na letní sezónu. Nejinak je tomu i v Tenisovém a sportovním clubu Vitality Březnice z.s.

Nová letní tenisová sezóna bude již 18. v pořadí od založení klubu v roce 2005. Za tuto dobu prošel náš klub dynamickým vývojem. Z původního 1 venkovního dvorce a 2 halových, disponuje dnes náš klub již 5 venkovními dvorci a moderním zázemím včetně prostorné kafeterie a terasy. Velkou výhodou je pro nás při organizování různých sportovních turnajů a kempů také možnost ubytování přímo v areálu. Členská základna se stabilně pohybuje okolo 200 aktivních členů, z nichž je přibližně 140 dětí a mládeže. V klubu celoročně funguje prodejna tenisových potřeb a servis tenisových raket.

Dlouholetým partnerem našeho klubu je Tenisová škola Jiřího Veselého (JIRI VESELY TENNIS ACADEMY), ve které se pravidelně a celoročně věnuje tenisu více než 100 dětí. Vysoce kvalifikovaný tým trenérů, se zahraničními zkušenostmi, zajišťuje trénink pro děti, mládež i dospělé na všech výkonnostních úrovních od rekreačního tenisu přes závodní hráče až po profesionály. Odchovancem našeho klubu je dlouholetý daviscupový reprezentant České republiky Jiří Veselý jun. a v posledních několika letech se tenisově začíná prosazovat také další náš odchovanec Kristián Šimek, který je mezi 12ti letými chlapci na 3. místě v České republice a s týmem svých stejně starých spoluhráčů se stal v loňském roce mistrem Evropy.

Náš klub a město Březnici budou v letošní letní sezóně, stejně jako každý rok, reprezentovat družstva všech věkových kategorií (minitenis, babytenis, mladší žáci, starší žáci, dorost a dospělí). Také během letních prázdnin bude u nás tradičně „rušno“. V tomto období proběhne v našem klubu celá řada sportovních kempů nejen v tenisu, ale i ve fotbalu, volejbalu, zumbě aj. V horkých letních měsících mají účastníci těchto sportovních kempů také možnost relaxace v našem bazénu, obklopeném krásně vzrostlou zelení.

Činnost našeho tenisového a sportovního klubu se již několik posledních let zaměřuje nejen na tenis, ale organizujeme pravidelně a celoročně i tzv. sportovky, které jsou určené pro děti a mládež do 15ti let a jsou zcela bezplatné. Snažíme se nově také o zajištění pravidelných tréninků dětí a mládeže ve florbalu a basketbalu. Externě spolupracujeme také s paní Mgr.

Hanou Rejlkovou, která se pravidelně a celoročně věnuje výuce zumby. Při těchto našich aktivitách dlouhodobě spolupracujeme s březnickými mateřskými školami a se ZŠ Březnice. Filozofií našeho klubu je umožnit dostupné sportování co nejširší vrstvě dětí a mládeže.

Na začátku letošní letní sezóny se bude v naší tenisové hale konat jarní nábor do tenisové školy, který proběhne v neděli 16.04.2023 od 16:00 do 17:00 hod. Nábor je určený pro zájemce z řad dětí a mládeže ve věku 4- 15 let.

Závěrem bych chtěl, jako již každý rok, popřát všem našim členům, ale i všem březnickým sportovcům a spoluobčanům krásné a pohodové léto plné optimismu a dobré nálady.

Mgr. Jiří Veselý

TC Vitality Březnice z.s.

předseda klubu

Komentáře jsou uzavřeny

Copyright © 2013 SPORTCENTRUM VITALITY s.r.o. | Perus: Tvorba www stránek